KARATAŞ TEKNOJET MAKİNA SANAYİ TİCARET

TEKNOJET HALI KURUTMA MAKİNASI

HALI KURUTMA VE SIKMA MAKİNASI KULLANMA KLAVUZU

 

            Halılarda kırılmaya mahal vermeden 45 ile 90 saniye arasında kurutabilme kapasitesine sahip Otomatik Sehpalı Yüksek Halı Kurutma Makinesi yıkanmış halıda %5 nem bırakmaktadır.

Teknik Özellikleri

* 2.3 veya 2.7 -3.3metre iç tambur boyu. (İsteğe bağlı)
* Paslanmaz krom tambur. (2.5 mm paslanmaz krom kalınlığı, 12 mm delik çapı.)
* Elektrostatik Toz Boya
* 1200 Devir/dakika, 5.5 hp motor. (Motor sanayi elektriği ile çalışmaktadır!)
* 6 adet AIRKRAFT körük, yere bağlantılı vibrasyon emici takoz.
* Kolay kapak kilit sistemi.
* Kapak kavrama sistemi.
* Tazyikli durulama sistemi.
CE KALİTE BELGELİ

FAYDALI MODEL BELGELİ

 

MAKİNAYI ÇALIŞTIRMAK:

 

  1. Makinayı hava sirkülasyonu olan düz bir zemine yerleştiriniz.
  2. Makinanızın fişini ehliyetli elektrikçiye bağlatınız ve uygun elektrik akımı gelmesini sağlayınız.
  3. Makinaya elektrik verir iken toprak hatlı kablo,fiş ve priz kullanınız, makinanızın elektriğini mutlaka topraklayınız.
  4. Musluğa bağlı ¾” kauçuklu su hortumunu makinanızın su girişine uygun kelepçe ile bağlayınız.
  5. Kullanma esnasında besleme suyunun sıcaklığı 45° debisi 6 bar olmalıdır.Aksi halde pompa yetersiz su emeceğinden dolayı hava alır ve bu da titreşime,sese,ısınmaya pompanın zarar görmesine neden olur.
  6. Makinayı çalıştırmadan önce pompanın üzerindeki yağ seviye çubuğundan pompanın içinde yeterli miktarda yağ olup olmadığını kontrol ediniz.Eksikse 20W/50 yağ ile tamamlayınız.Eğer yağın değiştirilmesi gerekiyorsa pompanın arkasındaki tapayı sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan tapasını sökerek boşaltınız.Yağ seviyesini yağ çubuğu ile ve arka kısmında bulunan şeffaf tapa ile kontrol ederek koyunuz.
  7. Makinayı çalıştırmadan önce besleme suyunun gelip gelmediğini kontrol ediniz.
  8. Makinanız doğrudan su deposuna bağlanacak ise deponun makinadan en az 2 mt yukarıda olmasını sağlayınız.Mutlaka filtre sistemi koyunuz.Suyunuz kireçli ise mutlaka kireç önleyici kimyasallı filtre kullanınız.Aksi halde korozyondan ve kireçlenmeden firma sorumlu değildir.
  9. Makinanın su çıkışına hortum bağlamadan önce 1-2 dakika boşta çalıştırınız.Daha sonra hortum ve tabancayı monte ediniz.

 

KULLANIM ÖZELLİKLERİ :

Yıkanmış halı saat yönünün tersine resimdeki gibi düzgün bir şekilde kıvrılıp makine içerisine yerleştirildikten sonra, makinenin kapağı kapatılır.
Makinenin kapağının tam kapalı olmasına özen gösterilmesi gerekiyor!
Elektronik Pano olan makinelerde halının cinsine göre saniye ibresi 45 ile 90 saniye arasında ayarlanır.
Boşta dönme ibresi ve frenleme ibresi standarttır.
Halıya göre değişmez.
Makine çalıştırılır.
İsteğe bağlı olarak halı kurutulurken makinenin kapak kısmında bulunan su giriş borusundan makine içerisine su vererek durulama yapabilirsiniz.
Pano makineyi otomatik olarak ayarlanan sürede durdurduktan sonra tamburun tam durduğundan emin olarak makinenin kapağı açılır.
2 - 3 saat dinlendirildikten sonra paketlenerek müşteriye teslim edilir.

DİĞER ÖZELLİKLERİ :Makinemiz sessiz ve titreşimsiz çalışır. Makinemiz 2 yıl garantilidir.* Makinemiz 45 - 90 saniye arasında 6 metrekarelik yıkanmış bir halının %90 - %95 oranında suyunu alır. Halıda %5-%10 nem kalır. *Kullanım hatalarından kaynaklanacak hatalar garanti kapsamı dışındadır.